  • KAL10FB10K0
KAL10FB10K0
advertisement
Manufacturer No:
KAL10FB10K0
HK JDW NO:
762-KAL10FB10K0
Datasheet:
KAL10FB10K0
Description:
RES CHAS MNT 10K OHM 1% 12.5W
Step5Bar-code shipping tag
KAL10FB10K0
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial, Box
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    LUG
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.750Lx0.800W 19.05mmx20.32mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    12.5W
  • HTS Code
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    10W
  • Height Seated (Max)
    0.421 10.70mm