  • KAL25FB350R
KAL25FB350R
advertisement
Manufacturer No:
KAL25FB350R
HK JDW NO:
762-KAL25FB350R
Package:
Axial, Box
Datasheet:
KAL25FB350R
Description:
RES CHAS MNT 350 OHM 1% 25W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KAL25FB350R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial, Box
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KAL
  • Size / Dimension
    1.062Lx1.080W 26.97mmx27.43mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    350Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    25W
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height Seated (Max)
    0.577 14.66mm