  • KAL25FB4R00
KAL25FB4R00
advertisement
Manufacturer No:
KAL25FB4R00
HK JDW NO:
762-KAL25FB4R00
Datasheet:
KAL25FB4R00
Description:
RES CHAS MNT 4 OHM 1% 25W
Step5Bar-code shipping tag
KAL25FB4R00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Size / Dimension
    1.062Lx1.080W 26.97mmx27.43mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    4Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    25W
    Aluminum
  • Height Seated (Max)
    0.577 14.66mm