  • KAL25JB1R50
KAL25JB1R50
advertisement
Manufacturer No:
KAL25JB1R50
HK JDW NO:
762-KAL25JB1R50
Datasheet:
KAL25JB1R50
Description:
RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 25W
Step5Bar-code shipping tag
KAL25JB1R50
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial, Box
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    LUG
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Size / Dimension
    1.062Lx1.080W 26.97mmx27.43mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.5Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    25W
  • HTS Code
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    25W
  • Height Seated (Max)
    0.577 14.66mm