  • KC2016Z2.04800C15XXK
KC2016Z2.04800C15XXK
advertisement
Manufacturer No:
KC2016Z2.04800C15XXK
HK JDW NO:
428-KC2016Z2.04800C15XXK
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KC2016Z2.04800C15XXK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KC2016Z, Kyocera
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.71V~3.63V
  • Frequency
    2.048MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    7.3mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    5μA
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm