  • KC5032A54.0000C10E00
KC5032A54.0000C10E00
advertisement
Manufacturer No:
KC5032A54.0000C10E00
HK JDW NO:
428-KC5032A54.0000C10E00
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
KC5032A54.0000C10E00
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Series
    KC5032A-C1, Kyocera
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.6V~3.63V
  • Frequency
    54MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    30mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm