  • KD1204PKS2 H
KD1204PKS2 H
advertisement
Manufacturer No:
KD1204PKS2 H
Manufacturer:
Sunon Fans
HK JDW NO:
736-KD1204PKS2 H
Package:
Datasheet:
KD1204PKS2 H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KD1204PKS2 H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.062lb 28.12g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    KD
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    800mW
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.070A
  • Approval Agency
    CE, CUR, TUV, UL
  • RPM
    6200 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    7.7 CFM (0.216m3/min)
  • Noise
    21.0 dB(A)
  • Voltage Range
    5V~13.8VDC
  • Static Pressure
    0.160 in H2O (39.8 Pa)
  • Width
    20.00mm