  • KD1205PFB3 H
KD1205PFB3 H
advertisement
Manufacturer No:
KD1205PFB3 H
HK JDW NO:
736-KD1205PFB3 H
Package:
Datasheet:
KD1205PFB3 H
Step5Bar-code shipping tag
KD1205PFB3 H
    Select All
  • Weight
    0.051lb 23.13g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    KD
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    Square - 50mm Lx50mm H
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power (Watts)
    800mW
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.070A
  • Approval Agency
    CE, CUR, TUV, UL
  • RPM
    4200 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    8.0 CFM (0.224m3/min)
  • Noise
    24.3 dB(A)
  • Voltage Range
    5V~13.8VDC
  • Static Pressure
    0.080 in H2O (19.9 Pa)
  • Width
    10.50mm