  • KD1205PHS3.GN.C1500
KD1205PHS3.GN.C1500
advertisement
Manufacturer No:
KD1205PHS3.GN.C1500
Manufacturer:
Sunon Fans
HK JDW NO:
736-KD1205PHS3.GN.C1500
Package:
Axial
Description:
FAN AXIAL 50X15MM 12VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KD1205PHS3.GN.C1500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Series
    KD
  • Size / Dimension
    Square - 50mm Lx50mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    700mW
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.055A
  • RPM
    3700 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    10.2 CFM (0.286m3/min)
  • Noise
    23.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.120 in H2O (29.9 Pa)