  • KE1271530000G
KE1271530000G
advertisement
Manufacturer No:
KE1271530000G
HK JDW NO:
48-KE1271530000G
Description:
Bulk 0.197 5.00mm Green 2 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) KE Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
KE1271530000G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Number of Positions
    12
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Insulation Height
    0.791 20.09mm
  • Contact Tail Length
    0.102 2.60mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    12A