  • KH216-85B1K5
KH216-85B1K5
advertisement
Manufacturer No:
KH216-85B1K5
HK JDW NO:
4800-KH216-85B1K5
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
1.5kOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KH216-85B1K5
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Resistance
    1.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    11W
  • Depth
    9mm
  • Military Standard
    Not
  • Length
    50mm