  • KHC500E226M76R0B00
KHC500E226M76R0B00
advertisement
Manufacturer No:
KHC500E226M76R0B00
HK JDW NO:
856-KHC500E226M76R0B00
Package:
3025 (7563 Metric)
Description:
THC 22μF Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.295Lx0.248W 7.50mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 3025 (7563 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
KHC500E226M76R0B00
  • Package / Case
    3025 (7563 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.248W 7.50mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    Y5U E
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    Y5U
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • Thickness
    2.4892mm