  • KHC500E685M55N0T00
KHC500E685M55N0T00
advertisement
Manufacturer No:
KHC500E685M55N0T00
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-KHC500E685M55N0T00
Package:
2220 (5750 Metric)
Description:
THC 6.8μF Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
KHC500E685M55N0T00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    THC
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    Y5U
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.2098mm