  • KHD160E687M99C0B00
KHD160E687M99C0B00
advertisement
Manufacturer No:
KHD160E687M99C0B00
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-KHD160E687M99C0B00
Package:
Radial
Description:
THD 680μF 16V Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.787Lx1.122W 20.00mmx28.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
KHD160E687M99C0B00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    THD
  • Size / Dimension
    0.787Lx1.122W 20.00mmx28.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Pitch
    24.9936mm
  • Lead Spacing
    0.984 25.00mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    1.122 28.50mm