  • KHD250E157M90C0B00
KHD250E157M90C0B00
advertisement
Manufacturer No:
KHD250E157M90C0B00
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-KHD250E157M90C0B00
Package:
Radial
Description:
THD 150μF 25V Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.886Lx0.236W 22.50mmx6.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
KHD250E157M90C0B00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    THD
  • Size / Dimension
    0.886Lx0.236W 22.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    150μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    19.9898mm
  • Lead Spacing
    0.787 20.00mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm