  • KL731JLTE18NG
KL731JLTE18NG
advertisement
Manufacturer No:
KL731JLTE18NG
HK JDW NO:
430-KL731JLTE18NG
Package:
0603
Step5Bar-code shipping tag
KL731JLTE18NG
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
    Chip
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Inductance
    18 nH
  • Test Frequency
    200MHz
  • Max DC Current
    200mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.5GHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    0.018 µH
  • Length
    1.6mm