  • KL732ALTE6N8G
KL732ALTE6N8G
advertisement
Manufacturer No:
KL732ALTE6N8G
HK JDW NO:
430-KL732ALTE6N8G
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KL732ALTE6N8G
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Inductance
    6.8 nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • Max DC Current
    900mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.5GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    250mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0068 µH
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm