  • KL732ALTE8N2G
KL732ALTE8N2G
advertisement
Manufacturer No:
KL732ALTE8N2G
HK JDW NO:
430-KL732ALTE8N2G
Package:
Step5Bar-code shipping tag
KL732ALTE8N2G
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
    Chip
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Inductance
    8.2 nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • Max DC Current
    900mA
  • Frequency - Self Resonant
    3GHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    250mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0082 µH
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm