  • KL732ATTE2N2C
KL732ATTE2N2C
advertisement
Manufacturer No:
KL732ATTE2N2C
HK JDW NO:
430-KL732ATTE2N2C
Package:
Step5Bar-code shipping tag
KL732ATTE2N2C
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
    Chip
  • Current Rating
    500mA
  • Frequency
    500MHz
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    2.2 nH
  • Max DC Current
    650mA
  • Frequency - Self Resonant
    8GHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    250mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0022 µH
  • Series Resistance
    70mOhm
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.2 NANO HENRY
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm