  • KME25VB47RM5X11
KME25VB47RM5X11
advertisement
Manufacturer No:
KME25VB47RM5X11
HK JDW NO:
856-KME25VB47RM5X11
Description:
KME(25V) 47μF Capacitor 82mA
Step5Bar-code shipping tag
KME25VB47RM5X11
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    KME(25V)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    47μF
  • Terminal Pitch
    2mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.00235mA
  • Ripple Current
    82mA
  • Tan Delta
    0.14
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    4937 mΩ
  • Custom Capabilities
    Optional Tape and Ammo Packaging
  • Diameter
    5.5mm
  • Length
    12.5mm