  • KMG35VB331M10X12LL
KMG35VB331M10X12LL
advertisement
Manufacturer No:
KMG35VB331M10X12LL
HK JDW NO:
856-KMG35VB331M10X12LL
Description:
KMG 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 350mA 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
KMG35VB331M10X12LL
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    703mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    350mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    350mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    525mA @ 100kHz
  • Diameter
    10mm
  • Height
    12mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm