  • KMH450VN56RM22X25T2
KMH450VN56RM22X25T2
advertisement
Manufacturer No:
KMH450VN56RM22X25T2
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-KMH450VN56RM22X25T2
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
KMH(450V) 56μF Capacitor 20% 400mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
KMH450VN56RM22X25T2
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Series
    KMH(450V)
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    56μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.504mA
  • Ripple Current
    400mA
  • Tan Delta
    0.15
  • ESR
    4440 mΩ
  • Diameter
    22mm
  • Length
    25mm