  • KMH50VS682M25X50T2
KMH50VS682M25X50T2
advertisement
Manufacturer No:
KMH50VS682M25X50T2
HK JDW NO:
856-KMH50VS682M25X50T2
Description:
KMH 6800μF Capacitor ±20% Tray Through Hole 3.3A 1.000Dia 25.40mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
KMH50VS682M25X50T2
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.000Dia 25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    6800μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    49mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    6.8mA
  • Ripple Current
    3.3A
  • Tan Delta
    0.2
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.3A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.564A @ 100kHz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    50mm
  • Height Seated (Max)
    1.969 50.00mm