  • KMH63VS103M35X50T2
KMH63VS103M35X50T2
advertisement
Manufacturer No:
KMH63VS103M35X50T2
HK JDW NO:
856-KMH63VS103M35X50T2
Description:
KMH 10000μF Capacitor ±20% Tray Through Hole 4.4A 1.378Dia 35.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
KMH63VS103M35X50T2
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    10000μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    12.6mA
  • Ripple Current
    4.4A
  • Tan Delta
    0.15
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.4A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    5.28A @ 100kHz
  • Diameter
    35mm
  • Height
    50mm
  • Height Seated (Max)
    1.969 50.00mm