  • KNA16300C16MA7TS
KNA16300C16MA7TS
advertisement
Manufacturer No:
KNA16300C16MA7TS
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-KNA16300C16MA7TS
Package:
0603
Datasheet:
KNA16300C16MA7TS
Description:
FILTER LC 16PF 300MHZ SMD
Step5Bar-code shipping tag
KNA16300C16MA7TS
  • Package / Case
    0603
  • Weight
    2.012816mg
  • Published
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    16pF
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Voltage
    25V
  • Current
    35mA
  • Circuit Type
    Filter
  • Height
    609.6μm
  • Length
    1.6002mm