  • KNH21C471DA3TS
KNH21C471DA3TS
advertisement
Manufacturer No:
KNH21C471DA3TS
Manufacturer:
AVX / Kyocera
HK JDW NO:
17928-KNH21C471DA3TS
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KNH21C471DA3TS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    0805
  • Weight
    5.499807mg
  • Tolerance
    50%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating
    1A
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Voltage
    50V
  • Current
    1A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    80mOhm
  • Height
    990.6μm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm