  • KNP2WSJB-73-430R
KNP2WSJB-73-430R
advertisement
Manufacturer No:
KNP2WSJB-73-430R
HK JDW NO:
898-KNP2WSJB-73-430R
Datasheet:
KNP2WSJB-73-430R
Description:
430Ohm, 2W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KNP2WSJB-73-430R
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    430Ohm
  • Power (Watts)
    2W