  • KNP3WSJB-73-3R6
KNP3WSJB-73-3R6
advertisement
Manufacturer No:
KNP3WSJB-73-3R6
HK JDW NO:
898-KNP3WSJB-73-3R6
Datasheet:
KNP3WSJB-73-3R6
Description:
3.6Ohm, 3W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KNP3WSJB-73-3R6
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    3.6Ohm
  • Power (Watts)
    3W