  • KPDS100-H54PS-B
KPDS100-H54PS-B
advertisement
Manufacturer No:
KPDS100-H54PS-B
HK JDW NO:
130-KPDS100-H54PS-B
Package:
TO-39
Datasheet:
Description:
INGAAS, INAS PD W/LONG CUTOFF WA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KPDS100-H54PS-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-39
  • Mfr
    CEL
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 60°C
  • Series
  • Diode Type
  • Viewing Angle
  • Response Time
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    500 mV
  • Wavelength
    3300nm
  • Spectral Range
  • Active Area
    1.00mm Dia
  • Current - Dark (Typ)
  • Color - Enhanced
  • Responsivity @ nm
    1.2 A/W @ 3300nm