  • KPSE06E22-55PDX
KPSE06E22-55PDX
advertisement
Manufacturer No:
KPSE06E22-55PDX
HK JDW NO:
410-KPSE06E22-55PDX
Package:
Datasheet:
KPSE06E22-55PDX
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
KPSE06E22-55PDX
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2014
  • Feature
    Backshell
  • Number of Positions
    55
  • Color
    Olive Drab
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
    Gold
  • MIL Conformance
    YES
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
    NO
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    WATER PROOF
  • Total Number of Contacts
    55
  • Orientation
    N (Normal)
  • Current Rating
    7.5A