  • KPTR7E12-10S
KPTR7E12-10S
advertisement
Manufacturer No:
KPTR7E12-10S
HK JDW NO:
410-KPTR7E12-10S
Package:
Datasheet:
KPTR7E12-10S
Description:
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 10 Positions Solder Cup Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 14752
Step5Bar-code shipping tag
KPTR7E12-10S
  • Mount
    Bulkhead, Front Side Nut, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Bulkhead - Front Side Nut
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    10
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
  • Orientation
    N (Normal)
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Current Rating
    7.5A