  • KQ1008TER12J
KQ1008TER12J
advertisement
Manufacturer No:
KQ1008TER12J
HK JDW NO:
430-KQ1008TER12J
Step5Bar-code shipping tag
KQ1008TER12J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tape, Embossed
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Wound
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Current Rating
    650mA
  • Frequency
    25MHz
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    120 nH
  • DC Resistance (DCR)
    0.63Ohm
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    1009
  • Rated Current-Max
    0.65A
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.12 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 350 MHZ