  • KS-2R8334-R
KS-2R8334-R
advertisement
Manufacturer No:
KS-2R8334-R
HK JDW NO:
255-KS-2R8334-R
Package:
Coin, Thin Terminals - Same Sides
Datasheet:
Description:
Cap 0.33uF 2.8V -20% to 80% Stacked Coin Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KS-2R8334-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    PowerStor KS
  • Size / Dimension
    0.268Dia 6.80mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD (SMT) Tabs
  • Voltage - Rated
    2.8V
  • Capacitance
    330mF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohm @ 1kHz
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 70°C
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm