  • KTPS10-05020WA
KTPS10-05020WA
advertisement
Manufacturer No:
KTPS10-05020WA
Manufacturer:
Kaga Electronics USA
HK JDW NO:
867-KTPS10-05020WA
Package:
Datasheet:
KTPS10-05020WA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KTPS10-05020WA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.278lb 126.1g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    KTPS10 (10W)
  • Size / Dimension
    2.83Lx1.34W x 1.65 H 72.0mmx34.0mmx42.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    10W
  • Efficiency
    Level V
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    5V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm