  • KTPS90-1207-P1
KTPS90-1207-P1
advertisement
Manufacturer No:
KTPS90-1207-P1
Manufacturer:
Kaga Electronics USA
HK JDW NO:
867-KTPS90-1207-P1
Package:
Datasheet:
KTPS90-1207-P1
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 84W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KTPS90-1207-P1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    0.915lb 415.04g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    KTPS90 (90W)
  • Size / Dimension
    5.47Lx2.40W x 1.42 H 139.0mmx61.0mmx36.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    84W
  • Approval Agency
    CB, CE, cUL, GS, PSE, UL
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    7A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C6
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm