  • KTS500B684M31N0T00
KTS500B684M31N0T00
advertisement
Manufacturer No:
KTS500B684M31N0T00
HK JDW NO:
856-KTS500B684M31N0T00
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
NTS 0.68μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
KTS500B684M31N0T00
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    0.68μF
  • Depth
    1.6mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage
    50V
  • Height
    1.8mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm