  • KUGP-12D15-12
KUGP-12D15-12
advertisement
Manufacturer No:
KUGP-12D15-12
HK JDW NO:
797-KUGP-12D15-12
Package:
Datasheet:
KUGP-12D15-12
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KUGP-12D15-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Material
    Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
  • Mount
    Socketable
  • Mounting Type
    Socketable
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KUGP
  • Published
    2011
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Plug
  • Termination Style
    Plug In, Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Throw Configuration
    3PST
  • Contact Form
    3PST-NO (3 Form A)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    80Ohms
  • Operate Time
    20ms
  • Coil Voltage
    12VDC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    240VAC -Max
  • Coil Current
    150mA
  • Release Time
    15ms
  • Must Operate Voltage
    9VDC
  • Contact Rating (Current)
    10A
  • Coil Power
    1.8W
  • Coil Voltage (DC)
    12V