  • KVF250L685M43NHT00
KVF250L685M43NHT00
advertisement
Manufacturer No:
KVF250L685M43NHT00
HK JDW NO:
856-KVF250L685M43NHT00
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Description:
KVF 6.8μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X8L 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~150°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
KVF250L685M43NHT00
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    6.8μF
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm
  • Thickness
    2.794mm