  • KZE6.3VB122M10X16LL
KZE6.3VB122M10X16LL
advertisement
Manufacturer No:
KZE6.3VB122M10X16LL
HK JDW NO:
856-KZE6.3VB122M10X16LL
Description:
KZE 1200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.43A 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
KZE6.3VB122M10X16LL
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    1200μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    4000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.43A
  • Life (Hours)
    4000 hours
  • Impedance
    38mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    858mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.43A @ 100kHz
  • Diameter
    10mm
  • Height
    16mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C