  • L-03C3N6SV4T
L-03C3N6SV4T
advertisement
Manufacturer No:
L-03C3N6SV4T
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-L-03C3N6SV4T
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
L-03C3N6SV4T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L-03C3N6SV4T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    200mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    200mA
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    3.6nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Q @ Freq
    2 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.009 0.23mm