  • L-05B39NKG6
L-05B39NKG6
advertisement
Manufacturer No:
L-05B39NKG6
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-L-05B39NKG6
Package:
0201 (0603 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L-05B39NKG6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RF
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    200mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    200mA
  • Inductance
    39nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Frequency - Self Resonant
    21GHz
  • Q @ Freq
    4 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm