  • L-07C4N7SV6T
L-07C4N7SV6T
advertisement
Manufacturer No:
L-07C4N7SV6T
HK JDW NO:
406-L-07C4N7SV6T
Datasheet:
L-07C4N7SV6T
Description:
Quantity:
In Stock : 6446
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
L-07C4N7SV6T
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    0402 (1005 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    600μm
  • Current Rating
    300mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    4.7nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    240mOhm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Q Factor
    8
  • DC Current
    300mA
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    1.1mm