  • L-14W1N6CV4E
L-14W1N6CV4E
advertisement
Manufacturer No:
L-14W1N6CV4E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-L-14W1N6CV4E
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
L-14W1N6CV4E
Description:
Quantity:
In Stock : 1914
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L-14W1N6CV4E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    700mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    1.25mm
  • Current Rating
    700mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    1.6nH
  • Test Frequency
    900MHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    7GHz
  • Q @ Freq
    60 @ 900MHz
  • Inductance Frequency - Test
    900MHz
  • Q Factor
    60
  • DC Current
    700mA
  • Height
    1.05mm
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.94mm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    1.05mm