  • L-15W20NJV4E
L-15W20NJV4E
advertisement
Manufacturer No:
L-15W20NJV4E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-L-15W20NJV4E
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
L-15W20NJV4E
Description:
Quantity:
In Stock : 11830
Step5Bar-code shipping tag
L-15W20NJV4E
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    600mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    1.45mm
  • Current Rating
    600mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    20nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.4GHz
  • Q @ Freq
    60 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Q Factor
    60
  • Inductance Tolerance
    5%
  • DC Current
    600mA
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.25mm