  • L061S681LF
L061S681LF
advertisement
Manufacturer No:
L061S681LF
Manufacturer:
BI Technologies
HK JDW NO:
6011-L061S681LF
Package:
SIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L061S681LF
  • Package / Case
    SIP
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    6
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    680Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    600mW
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.5mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Number of Elements
    5
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Number of Resistors
    5
  • Network Type
    BUSSED
  • Length
    15.24mm