  • L0806B2R2JSWST
L0806B2R2JSWST
advertisement
Manufacturer No:
L0806B2R2JSWST
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-L0806B2R2JSWST
Package:
0806 (2016 Metric)
Datasheet:
L0806B2R2JSWST
Description:
L0806B2R2JSWST datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 1716
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L0806B2R2JSWST
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0806 (2016 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    L-SWS
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    340mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    2.2μH
  • DC Resistance (DCR)
    540mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    75MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm