  • L100J50KE
L100J50KE
advertisement
Manufacturer No:
L100J50KE
HK JDW NO:
547-L100J50KE
Datasheet:
L100J50KE
Description:
RES CHAS MNT 50K OHM 5% 100W
Step5Bar-code shipping tag
L100J50KE
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to L100J50KE.
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Size / Dimension
    0.752Diax6.500L 19.10mmx165.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±260ppm/°C
  • Resistance
    50kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.0Ag3.5Cu0.5)
  • Power Rating
    100W
  • Voltage - Rated DC
    2.845kV
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Depth
    19.1mm
  • Voltage - Rated AC
    71V
  • Load Current
    44mA
  • Diameter
    19.1mm