  • L150-3080502400000
L150-3080502400000
advertisement
Manufacturer No:
L150-3080502400000
Manufacturer:
Lumileds
HK JDW NO:
488-L150-3080502400000
Package:
2020 (5050 Metric)
Description:
LED LUXEON WHITE WARM 3000K SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L150-3080502400000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.204W 5.00mmx5.18mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Color
    White, Warm
  • HTS Code
  • Max Current Rating
    240mA
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    24.5V
  • Viewing Angle
    116°
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Current - Test
    160mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    133 lm/W
  • CCT (K)
    3000K
  • CRI (Color Rendering Index)
    80
  • Flux @ 25°C, Current - Test
    520lm Typ
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm