  • L18P060D15-OP
L18P060D15-OP
advertisement
Manufacturer No:
L18P060D15-OP
Manufacturer:
Tamura
HK JDW NO:
773-L18P060D15-OP
Package:
Module
Datasheet:
Description:
CURRENT SENSOR (60A; 15V)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L18P060D15-OP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Module
  • Mfr
    Tamura
  • Operating Temperature
    -30°C ~ 80°C
  • Series
    L18PXXXD15
  • Voltage - Supply
    ±12V ~ 15V
  • Frequency
  • Output
    Ratiometric, Voltage
  • Current - Supply (Max)
    18mA
  • Number of Channels
    1
  • Polarization
    Bidirectional
  • Accuracy
  • Response Time
    5μs
  • Sensor Type
    Hall Effect, Open Loop
  • Linearity
    ±1%
  • Sensitivity
  • For Measuring
    AC/DC
  • Current - Sensing
    60A