  • L202-4080033C30001
L202-4080033C30001
advertisement
Manufacturer No:
L202-4080033C30001
Manufacturer:
Lumileds
HK JDW NO:
488-L202-4080033C30001
Package:
Description:
LED BOARD 4000K 80CRI WAGO CONN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L202-4080033C30001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    152 lm/W
  • CCT (K)
    4000K
  • CRI (Color Rendering Index)
    80
  • Lens Type
    Flat
  • Temperature - Test
    25°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    1502lm Typ
  • Height
    1.20mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2015
  • Series
    LUXEON XR-3535L
  • Size / Dimension
    280.00mm Lx55.00mm W
  • Feature
    With Connector
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Module
  • Color
    White, Neutral
  • Configuration
    Linear Light Strip
  • Max Current Rating
    600mA
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    33V
  • Current - Test
    300mA